„Wolnoć Tomku w swoim domku”-dyktatura UE -Dittatura della UE

Chcialabym poruszyc temat ktory  nie jest czesto poruszany w srodkach masowego przekazu mianowicie temat zarowek energooszczednych .Żarówki energooszczędne, zwane też jako świetlówki kompaktowe zawierają substancje trujące (rtęć i luminofor) i z tego powodu nie można ich po prostu wyrzucać na śmietnik.  Szkodliwy wpływ rtęci odbija się na ośrodkowym układzie nerwowym, a działanie jest bardzo trwałe, ponieważ związki rtęci łączą się z enzymami.       Niestety przecietny polak nie zdaje sobie sprawy z zagrozenia W ciągu dnia mnóstwo czasu spędzamy przed  telewizorami, komputerami, tabletami czy smartfonami, nie wspominając o przebywaniu pod  swiatlem zarowek.Według badań Australijskiego Ministerstwa Środowiska przebadane przez nich świetlówki zawierały pomiędzy 0.1 mg a 13 mg rtęci. OSRAM np. określa zawartość rtęci w swoich żarówkach na 3 mg. Europejska norma mówi o maksymalnej zawartości 5 mg rtęci w żarówce !Te toksyczne zarowki nie powinny znalesc sie w naszych domach a jednak sa i ktos zarabia na naiwnosci polakow.Okazuje się rowniez że najbardziej toksyczne są czerwone diody LED  w których składzie osiem razy przekroczono dopuszczalną zawartość ołowiu, która może powodować raka i inne choroby. Rtęć metaliczna i opary rtęci po wydostaniu się ze stłuczonej bańki lampy przenikają do środowiska np. do zbiorników wodnych, gleby i powietrza, powodując ich skażenie. Uczeni na Uniwersytecie w Complutense w Madrycie opublikowali przerażające wyniki badań. Z raportu wynika, że długotrwałe oddziaływanie światła LED może nieodwracalnie uszkodzić ludzki wzrok. Dr Celia Sánchez-Ramos zwraca uwagę, że światło emitowane przez diody LED to głównie fale krótkie, o wysokiej energii, należące do niebieskiego i fioletowego zakresu spektrum światła widzialnego.moga spowodować uszkodzenie długoterminowe nie tylko dla środowiska i dla ludzi ale także powoduja zatrucie organizmu rowniez u zwierzęt wywoluja poważne problemy zdrowotne, takie jak trwałe uszkodzenie układu nerwowego i nerek.Napadowy ból głowy czyli migrena , bezsenność. Czy rozdrażnienie to wszystko skutki długiego przebywania w zamkniętych, nieodpowiednio oświetlonych pomieszczeniach?  mało kto wie, że głównymi sprawcami zamieszania są tzw.Migotanie świetlówki niewidoczne dla oka ma duży wpływ na narząd wzroku i mózg. Migocząc, podrażnia oczy, zmuszając je do częstrzego mrugania i tym samym męczy oczy. Wskutek tego jesteśmy coraz częściej rozdrażnieni i zmęczeni. Boli nas głowa, pieką oczy. Co w dalszej kolejności? Wady wzroku, choroby w rodzaju właśnie napadowego bólu głowy (migrena),depresja ,roznego rodzaku  lęki !

ZAROWKI ENERGOOSZCZEDNE powoduja uszkodzenie długoterminowe nie tylko dla środowiska i dla ludzi ale także powoduja zatrucie organizmu rowniez u zwierzęt wywoluja poważne problemy zdrowotne, takie jak trwałe uszkodzenie układu nerwowego i nerek. Świetlówki docelowo mogą też wywoływać padaczkę. Przypuszcza się, że opary rtęci i wydalane promieniowanie może nawet wywoływać raka skóry. Pewnym jest, że nadmiar światła świetlówki oraz ze „szklanego oka” powoduje zbijanie się czerwonych krwinek powodując znużenie, osłabienie, zwiększa prawdopodobieństwo udaru mózgu bezsenność.

                                               

 Biznes kieruje UE a nie troska o nasze zdrowie ,UE nie ineteresuje  zagrozenie zdrowia w wyniku uzywania swietlowek !.Nie czuje sie ze zyje w kraju Demokratycznym ,ograniczenia mozliwosci wyboru nazwalabym zwyczajnie dyktatura UE ! to my placimy za prad wiec to my  mamy prawo do decydowania  jakie zarowki CHCILABYM ZAKUPIC i o jakiej mocy !Nie dajcie sie aby wam wmowiono ze oszczędnośćia  jest gdzie światła często się zapala i gasi ponieważ energia w przypadku świetlówki ulega stabilizacji w funkcji czasu, więc szybkie przełączanie powoduje, że taka żarówka będzie pobierała więcej energii.Zwykła żarówka składa się z części metalowej, szklanej i żarnika w próżni, świetlówka  oprócz rurki z gazem ma  dużo elektroniki, metale ciężkie i inne niebezpieczne elementy.

CHRONCIE SRODOWISKO ! DBAJCIE O SWOJE ZDROWIE I SWOICH BLISKICH BADZCIE SWIADOMI WASZEGO WYBORU!!

Mala rada !Do sprzątania stłuczonej żarówki energooszczędnej nie wolno używać odkurzacza, by rtęć nie rozprzestrzeniła się w pomieszczeniu. Należy założyć gumowe rękawice i ostrożnie sprzątnąć stłuczone kawałki żarówki. Drobinki szkła i resztki luminoforu trzeba zebrać wilgotnym ręcznikiem papierowym, a następnie dobrze przewietrzyć pomieszczenie. Wszystkie odpady oraz rękawiczki należy wrzucić do plastikowego worka, zakleić go szczelnie taśmą i zanieść do punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych.      

Annunci

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...